ZS PILCZYN - AKTUALNOŚCI

ROK SZKOLNY 2006/2007

KONKURS MATEMATYCZNY "KANGUR 2007"

FOTO

OGÓLNOPOLSKI TURNIEJ BEZPIECZEŃSTWA W RUCHU DROGOWYM na rok szkolny 2005/2006

W bieżacym roku nasza szkoła kolejny raz wzięła udział w konkursie. W wyniku eliminacji szkolnych do etapu powiatowego zakwalifikowali się:

szkoła podstawowa: Karolina Głażewska, Aneta Kowalska i Wioletta Paziewska

gimnazjum: Grzegorz Korycki, Przemek Pawelec i Piotr Pyrka.

Zespół z gimnazjum ZWYCIĘŻYŁ w konkursie powiatowym pozostawiając za soba 13 innych drużyn. Zwycięzcy oprócz prawa do reprezentowania powiatu w regionie otrzymali puchar i rowery. Konkurs obejmował test z wiedzy o ruchu drogowym i zasadach udzielania pierwszej pomocy oraz przejazd przez tor przeszkód. Opiekunem drużyn jest p. Mirosław Kałaska.

 

VI Mistrzostwa Gminy Łaskarzew o Puchar Wójta

w Piłce Siatkowej Kobiet i Mężczyzn

W turnieju zwyciężył zespół Mel But, miejsce drugie: Kac Pil, miejsce trzecie: UKS Pilczyn.

BOŻE NARODZENIE 2006 FOTO

Ostatnie dni przed świętami to w naszej szkole czas szczególny. Wokół rozbrzmiewaja kolędy, wszyscy są weselsi, rozpromienieni. Szkolny radiowęzeł rozbrzmiewa świąteczną muzyką. Jak co roku nie mogło zabraknąć wigilii klasowych no i oczywiście jasełek, które przygotowali uczniowie szkoły podstawowej i gimnazjum pod wodzą p. Agnieszki Dźwigałowskiej i p. Hanny Dębek.

Święto Niepodległości FOTO

W tym roku obchody Święta Niepodległości w naszej szkole były wyjątkawe, gdyż akademię przygotowali uczniowie szkoły podstawowej pod "wodzą" pani Anny Błażejczyk. Klasy VI i IVb stanęły na wysokości zadania i z godnością zaprezentowały tak trudny repertuar jakim jest poezja patriotyczna.
Recytacje były uświetnione pieśniami, które w przeszłości krzepiły serca powstańców i porywały do walki żołnierzy, a wykonanymi jak zwykle przez szkolny chór pod dyrygenturą pani Hanny Dębek.
Akademia w 88 rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę była w naszej szkole wspaniałą lekcją historii budzącą w uczniach uczucia patriotyczne.

Budowa boisk sportowych przy Zespole Szkół w Starym Pilczynie FOTO, FOTO 1

1. Budowa podzielona została na 3 etapy:
- etap I i II realizacja do końca roku 2006
- etap III realizacja pierwsza połowa roku 2007
2. Etap I i II obejmuje:
- boisko wielofunkcyjne o wymiarach 22x44 m, na którym wyznaczone będą boiska:
* do piłki ręcznej
* piłki siatkowej
* tenisa ziemnego
* 2 boiska do koszykówki
- bieżnia lekkoatletyczna i skocznia w dal
* bieżnia 4-ro torowa długości 60m
* skocznia w dal z rozbiegiem
3. Etap III obejmuje:
- wykonanie nawierzchni na boisku piłki nożnej (sztuczna trawa) o wymiarach 62x42m
- plac zabaw (tor przeszkód, rzutnia do kuli, plac zabaw dla przedszkola)

ŚLUBOWANIE KLAS 1

17 października 2006r w naszej szkole odbyła się uroczystość ,,Pasowania na ucznia". Uroczystość zgromadziła licznie rodziców, nauczycieli, Dyrekcję i uczniów szkoły podstawowej.
Dzieci z klasy I zaprezentowały się przed zebraną publicznością. Były wiersze, piosenki. Uczniowie z dużym zaangażowaniem mówili o Ojczyźnie, szkole, o nowych obowiązkach.
Po części artystycznej dzieci złożyły ślubowanie na flagę państwową, a następnie Dyrektor dokonał symbolicznego pasowania na ucznia. Na pamiątkę tego ważnego dnia Pierwszoklasiści otrzymali dyplomy, zaś od starszych kolegów z Samorządu Uczniowskiego drobne prezenty. Rodzice również przygotowali niewielkie upominki oraz słodki poczęstunek.

Dzień Edukacji Narodowej 2006

Dzień Edukacji na wesoło
13 paźdiernika świętowaliśmy, jak co roku, Dzień Nauczyciela. To jedno z najważniejszych wydarzeń w naszej szkole. Za organizację święta odpowiedzialne są zawsze samorządy uczniowskie naszej placówki: SU szkoły podstawowej i SU gimnazjum oraz ich opiekunki: pani Beata Pziewska i pani Elżbieta Gałązka.
Koło teatralne przygotowane przez p. E. Gałązkę przedstawiło część artystyczną według własnego scenariusza pod tytułem ,,Scenki i piosenki z życia szkoły". Uczestnicy koła - uczniowie klas pierwszych gimnazjum opanowali (no, może niezupełnie) tremę i bawili nas wesołymi dialogami i piosenkami. ,, Aktorzy"byli wspomagani przez chór pod ,,batutą" pani wicedyrektor Hanny Dębek. Scenografię, jak do każdego występu koła, również przygotowała pani H. Dębek. Niezastąpiony pan Mirosław Kałaska czuwał nad techniczną oprawą dźwiękową, a wcześniej przygotował wokalnie niektórych artystów.
Mnóstwo radości dostarczyli uczniowie klasy III szkoły podstawowej. Przygotowani przez swoją wychowawczynię - p. Milenę Balcerzak-Węgrzyn zademonstrowali własną wersję jeziora łabędziego.
Wszyscy pracownicy szkoły otrzymali od uczniów kwiaty. Było miło i sympatycznie.
Żyjcie długo i szczęśliwie, nasi nauczyciele!!!

W dniach 9-10 października 2006 uczniowie naszego gimnazjum wzięli udział w XXII Rajdzie Kościuszkowskim.

Nasza szkoła zwyciężyła w rywalizacji grup, pokonując kilkanaście innych szkół. Największym sukcesem było wyprzedzenie niepokonanej od lat grupy z Zespołu Szkół nr 1 w Garwolinie (ekonomik). W rajdzie uczestniczyli uczniowie klas: IIa, IIb, i IIIa. Opiekunami grupy byli: p. Mirosław Kałaska, p. Jarosław Masny i p. Armin Tomala.