"Biblioteka tętni życiem"

Staramy się rozbudzać w uczniach pasję czytania, kształtować ich gusty czytelnicze.
W tym celu organizujemy wiele imprez bibliotecznych.Ostatnio uczniowie klas młodszych, mieli okazję brać udział w dwóch konkursach czytelniczych. Pierwszy z nich przebiegał pod hasłem Znawcy Baśni Andersena. Brali w nich udział uczniowie kl.IIIa i IIIb szkoły podstawowej.
Do konkursu wytypowana była z każdej klasy trzyosobowa delegacja. Wśród nich byli: Katarzyna Cysek, Aleksandra Konopacka, Aleksandra Paziewska /kl.IIIb Klaudia Owczarczyk, Paulina Owczarczyk, Aleksandra Wojdat /kl.IIIa. Wszyscy uczniowie okazali się doskonałymi znawcami baśni Andersena. Zwyciężyła kl.IIIb.

Drugi z konkursów, który miał miejsce w naszej szkole, był zorganizowany z okazji 80-tych urodzin Kubusia Puchatka. Przebiegał pod hasłem: Herbatka u Kubusia Puchatka. Brali w nim udział uczniowie kl.II, IIIa i IIIb szkoły podstawowej. Klaudia Baran /kl.II, Michał Krogulec, Hubert Seremak/ kl.IIIa, Izabela Boratyńska, Katarzyna Cysek, Kinga Zackiewicz/kl.IIIb.
Biletem wstępu na imprezę była ulubiona maskotka pluszowa. Dzieci licznie zgromadziły się na urodzinach książkowego przyjaciela i zaśpiewały mu "STO LAT"!
Najlepsza znajomością z Kubusiem Puchatkiem mogli pochwalić się zwycięzcy konkursu:
I-miejsce- Klaudia Baran kl.II
II-miejsce- Izabela Boratyńska kl.IIIb
III-miejsce- Katarzyna Cysek kl.IIIb
FOTO

"CZY TO JUTRO, CZY TO DZIŚ, WSZYSTKIM JEST POTRZEBNY MIŚ!"