DZIEŃ WIOSNY

OBCHODY DNIA "POWITANIA WIOSNY" W SZKOLE PODSTAWOWEJ

Głównym celem zorganizowanej przez Samorząd Uczniowski i opiekuna p. Beatę Paziewską imprezy, było aktywne i kulturalne spędzenie czasu wolnego od zajęć lekcyjnych.

Uroczystość składała się z dwóch części:

I część - WYSTĘPY ARTYSTYCZNE
dzieci z przedszkola oraz uczniowie klas I-III zaprezentowali wierszei piosenki o tematyce wiosennej, krótkieinscenizacje oraz swoje zdolności taneczne.

II część - KONKURSY
uczniowie klas IV-VI uczestniczyli w takich konkursach jak:
1) układanie wyrazów z liter, sylab
2) zgadywali - "Jaka to melodia?"
3) "Grali w ciemno"
4) sprawdzali swoją "Szansę na sukces"
5) prezentowali umiejętności teatralne w "Mini playback show"

Najważniejszym punktem imprezy było roztrzygnięcie konkursu na "Najpiękniejsze przebranie". W paradzie "przebierańców" mogliśmy zobaczyć m.in: Panią Wiosnę, diabła, klauna, murzynkę,Czerwonego Kapturka, wesołą babcię, hirurga, policjanta, królewnę z bajki. Zwyciężyła Adriana Seremak - " Pani Wiosna".

Dzieci i uczniowie aktywnie i pożytecznie spędzili czas, chętnie uczestniczyli we wszystkich zabawach i konkurencjach.

OBCHODY DNIA "POWITANIA WIOSNY" W GIMNAZJUM

Dnia 16 marca - w godz. 900 – 1015, 45 uczniów Zespołu Szkół wzięło udział w Międzynarodowym Konkursie Matematycznym „Kangur 2006”.
„W czwartek do boju ruszyły Kangury,
Uczniowie z dołu, uczniowie z góry
W skupieniu testy rozwiązywały
I żadnym stresom się nie dawały...”

A jak napisały?
Tego dowiemy się dopiero w maju.

Dnia 21 marca 2006 roku, odbył się w naszej szkole dzień matematyki, pod hasłem „Matma da się lubić”.

Łamigłówki matematyczne.

W części sportowej zwyciężyła klasa Ic

Rywalizacja sportowa.

Z rywalizacji zwycięsko wyszła klasa IIb. (wychowawca p. Beata Paziewska)

Tego dnia nie było lekcji, lecz wszyscy uczniowie zgromadzeni byli na hali sportowej i brali udział w rywalizacji w dwóch kategoriach: intelektualnej i sportowej. Każda klasa wystawiła dwie drużyny. Drużyna do rozgrywek intelektualnych składała się z trzech przedstawicieli klasy, a drużyna do rozgrywek sportowych składała się z pięciu osób, w tym przynajmniej dwóch dziewczyn. Najpierw odbyły się rozgrywki intelektualne składające się z dwóch części:
I Szyfrowanie
II Tangramy.
I część
prowadziły uczennice klasy IIIc – Agnieszka Makowska i Ania Bondara. Uczniowie dowiedzieli się wielu ciekawych rzeczy na temat szyfrowania. Prowadzące wyjaśniły jak zaszyfrować wiadomość oraz jak odszyfrować tekst znając klucz. W tej części 9 drużyn rozwiązywało 3 zadania.
Podczas gdy drużyny wykonywały zadania pozostali uczniowie wysłuchali wiersza Wisławy Szymborskiej „Liczba Pi” w wykonaniu Natalii Paziewskiej i Karoliny Krzemińskiej z klasy IIa. Wszyscy uczniowie wyszukiwali kolejnych cyfr rozwinięcia liczy Pi w wierszu naszej słynnej poetki.
II część „Tangramy” prowadzili uczniowie klasy IIa, Mateusz Talarek i Mateusz Głażewski. Wyjaśnili zasady gry, a następnie w ciągu 10 minut każda drużyna miała ułożyć jak najwięcej figur i nakleić je na szary papier.
W trakcie wykonywania zadania prowadzący mieli dla pozostałych uczniów przygotowane zagadki matematyczne. Dobrą odpowiedź nagradzali cukierkiem.

Następnie przystąpiono do rozgrywek sportowych (tor przeszkód). Członkowie drużyn rywalizowali w biegu na czas.
Wszystkie zadania były punktowane.
Punkty zdobyte w rywalizacjach intelektualnych i sportowych zostały podsumowane, a zwycięscy nagrodzeni:
I miejsce zajęła klasa IIb
II miejsce – klasa IIc
III miejsce – klasa IIIa.

Wszystkie klasy uczestniczące w zabawie otrzymały pamiątkowe dyplomy.
Wyróżniono również klasę IIIa, za najlepsze kibicowanie swojej klasie (okrzyk) oraz klasę Ia, za najładniejszy transparent.
Na zakończenie wszyscy mogli „uśmiać się po pachy”. Oglądając i uczestnicząc w kabaretowej „Randce w czarno”, którą przygotowały uczennice klas III: Marta Piros, Anna Niedźwiecka i Katarzyna Trzpil.
Dzień matematyki w naszej szkole był bardzo udany, wszyscy z uśmiechem opuszczali szkołę, przekonani, że „MATMA DA SIĘ LUBIĆ”.